Motokrossz-EB: Tarolt a HTS Team

2017. július 10.

Két arany, egy ezüst és egy hatodik helyezés. Ez a mérlegünk a hazai rendezésű EB-futamon. Soha rosszabbat!

Nem lassítunk! Európa rangos nemzeti bajnokságai után versenyzőink az Európa-bajnokságon is letették a névjegyüket. Négy versenyzővel indultunk a Kiskunlacházán megrendezett EB-viadalon, ahol két kategóriában is mi lettünk a legjobbak.

Open: Szvoboda tarolt

Az EB legrangosabb kategóriája a motorteljesítmény-megkötés nélküli Open (nyílt) géposztály. Itt 16 éves kor felet indulhatnak a versenyzők bármilyen hengerűrtartalmú motorral. A kiskunlacházi viadal volt a 8 fordulós Európa-bajnokság befejező állomása.

A korábbi 7 fordulóban nem vettünk részt, viszont idehaza megmutattuk, hogy van helyünk Európa elitjében. Két kiváló versenyzőnk uralta a királykategóriát. Szvoboda Bence (#521) a kvalifikációs futamot és mindkét fő futamot is magabiztos előnnyel nyerte Hugyecz Erik (#140) előtt. Varga Imre Mimó (#989), a 18 éves ifjoncunk a 6. helyezést érte el kisebb hengerűrtartalmú motorján.

Egy kör Kiskunlacházán Szvoboda Bencével

85 köbcenti: Kovács hibátlan volt

Kovács Ádám Zsolt (#38) a legifjbbb csapattagunk a maga 14 évével. Fiatal kora dacára már számos nemzetközi sikert begyűjtött a sportban, és klasszisához mérten motorozott Kiskunlacházán is, ami számára szó szeirnt hazai pálya volt. Alig pár kilométerre lakik a pályától. Ádám minden edzést és futamot megnyert - volt, amelyiket a mezőny végéről felzárkózva, volt, amelyiket rajt-cél győzelemmel.

Az Open kategória Európa-bajnoki küzdelmei ezzel a viadallal befejeződtek. Sajnálhatjuk, hogy nem tudtunk ott lenni a többi állomáson, mert minden esélyünk meg lett volna rá, hogy egy magyar Európa-bajnokot ünnepelhessünk. Kovács Ádámnak viszont még nyitott a lehetőség. A Dél-keleti Zónából magabiztosan kvalifikálta magát a május 23-i EB-döntőre, melynek a Csehországi Loket ad majd otthont.