MXOB: Élre álltak a HTS-es versenyzők

2017. május 22.

Mindkét élsport kategóriában átvették a vezetést motorosaink. Hugyecz Erik Openben a legjobb, Varga Mimó az MX2-esek mezőnyét uralja.

Hosszú kihagyás után folytatódott a hazai motokrossz bajnokság. A kőszárhegyi Csillagvölgy látta vendégül az ország legjobb krosszosait a második fordulóban. Az élet úgy hozta, hogy a teljes felnőtt csapattal részt vehettünk ezen a versenyen, mivel Szvoboda Bence külföldi verseny híján vállalta a megmérettetést. Az MXmánia Kupára koncentráló Kerese Gábor is versenyzésre jelentkezett, hosszú idő után nevezett be újra egy bajnoki versenyre.

Az edzések papírforma eredményt hoztak. Az idei ADAC MX Masters versenyeken vitézkedő Szvoboda Bence (#521) ért körbe a leggyorsabban a páyán: 1:23.435-ös ideje majd’ egy másodperccel volt jobb Hugyecz Erik (#140) legjobbjánál. Varga Mimó (#989) abszolútban negyedik, kategóriájában az első időt motorozta, Kiss Márk (#515) pedig ott volt Mimó mögött az MX2-esek értékelésében. A motokrosszt már nem élsport szinten űző versenyzőnk, Kerese Gábor (#3): a 13. idővel minősítette magát a futamokra.

Az első felvonásban Hugyecz Erik ragadta magához a kezdeményezést. A rajt után gyorsan a mezőny élére állt, de Szvoboda Bence szorosan ott körözött mögötte. A szűk, egy nyomos pályán nem volt könnyű előzni, Bence mégis megtalálta a lehetőséget, és beszúrta motorját Erik mellé. A 9-szeres magyar bajnok nyomába innen már senki nem ért a leintésig, magabiztos győzelmet aratott.  Erikre Szőke Márk ért fel pár kör alatt, de egy ki nem kényszerített hiba véget vetett a kibontakozó párharcnak. Erik elesett, megkönnyítve ezzel Szőke dolgát, így a hátralévő időben a biztos harmadik hely megőrzésére koncentrált 5-szörös bajnokunk. Varga Mimó stabilan tartotta a legjobb MX2-es pozíciót az abszolút hatodik helyen, Kiss Márk pedig két pozícióval hátrébb a második legjobb MX2-es volt a mezőnyben.

A második futamban újra Hugyecznak sikerült a legjobban a rajt, nyomában Szvobodával, aki ezúttal körökön keresztül nem volt képes előzni. Ezzel magukra húzták Szőkét. A három fiú egymás mögött vonatozott körökig, míg Szőke rá nem szánta magát az előzésre: bevetődött Szvoboda mellé, aki nem vette észre a próbálkozást, és a két versenyző földre került (videó fent). Bence kuplungkarja letörött, így nem volt képes azonnal visszaállni a küzdelembe. Sok pozíciót veszített, mire újra egyesbe tudta kapcsolni a motorját. Ezalatt Hugyecz ellógott az üldözőktől, futamgyőzelmére senki sem jelentett veszélyt innentől.

Szőke ugyan tartotta a második helyet, de látványosan lassabb köröket teljesített, mint az ütközés előtt (valószínűleg megsérült a balesetben), így fel tudott rá zárkózni Varga Mimó, a mezőny legjobb MX2-es versenyzője. Mimó az utolsó kör megkezdésekor előzte meg Szőkét, ezzel pályafutása egyik legjobb magyar eredményét produkálta, abszolútban a második helyen végzett. Kiss Márk is szép versenyt futott, abszolútban 8., kategóriájában 2. lett. Kerese Gábor az Open kategória 7. helyéncégzett.

Hugyecz egy harmadik és egy első helyezéssel nyerte a napot, így 1 ponttal átvette a vezetést az Open kategóriában. Szőke lett összetettben a második, Szvoboda pedig a harmadik, miután egy nagy meneteléssel az ötödik helyen futott célba a bukás után. Varga Mimó MX2-es győzelme nem forgott veszéylben egy pillanatig sem, papírforma szerint hozta mindkét futamot, ezzel a teljesítménnyel pedig ő is kategóriájának élére ugrott. Kiss Márk végzett a második helyen MX2-ben, Kruss Károly pedig a harmadikon.