Versenyelőzetes: Jauer

2017. április 27.

Nem volt sok idő felocsúdni az első ADAC verseny sikereiből, máris itt a következő forduló. 4 versenyzővel vágunk neki a hétvégének.

Az ADAC MX Masters sorozat első idei állomása felejthetetlen pillanatokat tartogatott csapatunk számára. Kovács Ádám Zsolt (#381) dobogóra állhatott a 85 köbcentisek között, míg Jakob Kristóf (#177) az előkelő 6. helyezést érdemelte ki ugyanebben a kategóriában. A legnagyobbak között is volt miért őrölni: Szvoboda Bence (#521) negyedik helyen zárta az első futamot, míg összetettben a 10. helyen végzett. Ezeket az eredményeket szeretnénk megismételni, vagy akár felülmúlni a soron következő versenyen.

Két motorosunk nem tud a rendelkezésünkre állni ezen a hétvégén. Hugyecz Erik (#140) agyrázkódása óta még nincs olyan formában, hogy eséllyel szállhatna harcba az ADAC-pontokért, Kiss Márk (#515) számára pedig a hódmezővásárhelyi magyar junior bajnoki futam élvez prioritást ezen a hétvégén. Remélhetőleg mindkét fiú visszatér a mezőnybe a következő ADAC fordulóban. Varga Mimó (#989) viszont újra nekivág a nagy kihívásnak, és ahogy Fürstlich Drehnában, úgy Jauerben is a limitfutás, valamint a tapasztalatszerzés lesz az elsődleges célja.

A helyszín Jauer lesz, egy klasszikus hegyi, kemény borítású pálya, ami két év szünet után kapott helyett újra a bajnokságban. Drezdától 50km-re északra található földkígyó az egyik legközelebbi helyszín Magyarországhoz, így remélhetőleg erre a viadalra is kilátogat pár lelkes szurkoló, hogy a fiúkat buzdítsa. A szezon első ADAC-versenyére egyébként 11.500 néző volt kíváncsi a helyszínen, és 25 országból 240 motoros adta le a nevezését.

Minden esély megvan rá, hogy ezeket a számokat űberelje a második forduló, ugyanis a királykategóriában rajthoz áll két világbajnoki szereplő: a holland Bas Vaessen és az ausztrál Hunter Lawerence; továbbá a juniorok között életében először vesz részt ADAC-versenyen a 10-szeres világbajnok, Stefan Everts 12 esztendős fia, Liam. Indulni fognak a Fürstlich Drehnában már parádézó sztárok: a német Dennis Ullrich, a belga Jens Getteman, a finn Miro Shivonen, a francia Zachary Pichon, a helyi menő Dominique Thury, az ausztrál Jett Lawrence, a német Henry Jacobi, és a magyar felmenőkkel büszkélkedő Brian Hsu. A mezőnyre tehát nem lehet panasz, kemény ellenfeleik lesznek a magyar fiúknak.

A fesztiválhangulatról a bulisátor, a jó minőségű német sörök és ételek, valamint két élő zenekar is gondoskodik. A felnőtt hétvégi belépő ára 24 euró lesz.